KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7451395
*
nr 745 1395
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Akvareller, 4 st, Fanny Hjelm (1858-1944), motiv från Utö, signerade, motivets mått: c: a 2x4
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2012
kl 18:13:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/3 00:43:34
1
100 kr
3/3 17:57:16
2
150 kr
4/3 18:08:07
3
Vinnande bud
4/3 22:42:05
4
450 kr
4/3 22:42:27
4
550 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fanny hjelm skärgårdsmotiv stockholms skärgård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utö vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06
*
Fanny Hjelm
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
nr 745 1395
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Akvareller, 4 st, Fanny Hjelm (1858-1944), motiv från Utö, signerade, motivets mått: c: a 2x4
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/3 00:43:34 | 1 | 100 kr |
3/3 17:57:16 | 2 | 150 kr |
4/3 18:08:07 | 3 | Vinnande bud |
4/3 22:42:05 | 4 | 450 kr |
4/3 22:42:27 | 4 | 550 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fanny hjelm skärgårdsmotiv stockholms skärgård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utö vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06